İndirim!

Nem Ölçer Termometre – Analog Sıcaklık Ölçer -25° +50°

Orijinal fiyat: 159,00₺.Şu andaki fiyat: 119,00₺.

Stokta yok

Açıklama

Nem Ölçer cihazların en çok kullanıldığı yerlerin arasında evler ve seralar bulunmaktadır. Analog Nem Ölçer cihazlar, dijital nem ve sıcaklık ölçer cihazlara göre daha verimli ve daha stabil çalışmaktadırlar.

Nem Ölçer Sıcaklık Aralığı Nedir?

Nem Ölçer cihazımızın ölçebildiği sıcaklık aralığı -25 derece ile + 55 derece arasındadır. Ölçebildiği nem ise %20 – %100 RH‘dir. Belli bir sıcaklıkta bir hava kütlesinde bulunan nem miktarının yüzde ifadesi.

Isı ve Nemin gündelik yaşamımızı ve yaşam kalitemizi ne kadar çok etkilediğinin hepimiz farkındayız. İnsanların en kaliteli uykuyu 21 derecelik bir oda sıcaklığında yakaladığını da unutmayalım. Ürünün en çok kullanıldığı mekanları sıralayacak olursak;

Meteoroloji başta olmak üzere

 • Saunalarda
 • Seralarda
 • Endüstriyel alanlarda
 • Üretim tesislerinde
 • Depolama alanlarında
 • Taşıma araçlarındaki koşulları değerlendirmede nem konusunda hassas ürün ve aletleri korumak için nem kontrolünün yapılmasında yaygın biçimde kullanılır.

Nem havada bulunan su miktarına verilen isimdir ancak üç şekilde değerlendirilir: mutlak nem, nisbi nem ve spesifik nem. Nem ölçümlerinde birim olarak g/m3 kullanılır. Mutlak nem ölçüm yapılan ortamdaki bir metreküp havada bulunan su buharının gram cinsinden ağırlığıdır. Nisbi nem ise ortamın o anki sıcaklığında havada bulunun nemin, aynı sıcaklıkta ve aynı miktardaki havanın bulundurabileceği en düşük nem değerine oranıdır. Spesifik nem ise ortamda bulunan gazın içinde bulunan su buharı kütlesinin, gaz kütlesine oranlanmasıyla bulunan değerdir.

Bir de Ev Gereçleri kategorisindeki ürünlerimize göz atmak ister misiniz?

Ek bilgi

Ağırlık 2,5 kg

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Nem Ölçer Termometre – Analog Sıcaklık Ölçer -25° +50°” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza gidebilir…

 • Rubik’s Snake

  Renkli Yılan Zeka Küpü – Rubik’s Snake

  79,00
  Seçenekler Bu ürünün birden fazla varyasyonu var. Seçenekler ürün sayfasından seçilebilir